Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Konkurs „EKO HESTIA SPA”

Nagroda „EKO HESTIA SPA” – podpisanie listu intencyjnego pomiędzy SGU RP a Grupą ERGO Hestia .

Hotel Grand w Sopocie dnia 20 Maja o godz. 11:00.

 

W trakcie jubileuszowego, XX Kongresu ESPA (Europejski Związek Uzdrowisk), zorganizowanego po raz pierwszy Polsce, przedstawiciele Zarządów SGU RP i Grupy ERGO Hestia podpiszą list intencyjny w sprawie organizacji corocznego konkursu „EKO HESTIA SPA”.

Nagroda „EKO HESTIA SPA” będzie promować najbardziej skuteczne i nowatorskie działania oraz inwestycje mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane na terenie polskich gmin uzdrowiskowych.

Pierwsza nagroda zostanie przyznana w 2016r. za inwestycje i działania zakończone do końca 2015 roku.

Wartość nagrody „EKO HESTIA SPA” to każdorazowo 100.000zł. Ta kwota zostanie przeznaczona na dalsze działania proekologiczne na terenie nagrodzonej gminy.

Katalog możliwych działań i inwestycji będzie szczegółowo określony w regulaminie konkursu.

Podczas kolejnej edycji konkursu gmina wyróżniona w roku poprzednim złoży sprawozdanie z wykorzystania otrzymanych środków.

Jest to konkurs organizowany tylko dla Gmin Uzdrowiskowych nalężących do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

Pomysłodawcą i jedynym Sponsorem Nagrody jest STU ERGO HESTIA S.A. z siedzibą w Sopocie – jedyne polskie towarzystwo ubezpieczeniowe, którego centrala zlokalizowana jest na terenie miejscowości o statusie uzdrowiska i przywiązujące niezwykle dużą wagę do rozwiązań proekologicznych.