Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.

Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.
Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.

Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju wspólnie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krośnie zorganizował spotkanie dla gimnazjalistów szkół krośnieńskich pt. „Zdrowe śniadanie daje moc!!!”.
Celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia, w tym prawidłowego odżywiania. Akcja miała również na celu zwiększanie świadomości na temat roli śniadania w codziennej diecie ucznia.
Oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Pani Małgorzata Szybiak. Witając przybyłych gości podkreśliła, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, od którego powinniśmy zaczynać każdy dzień i dzięki któremu mamy energię do pracy i nauki. W spotkaniu uczestniczyła również pani Teresa Kuźniar, Naczelnik Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Krośnie.
Partnerami akcji byli: Stowarzyszenie „Dla Edukacji” przy PBW w Krośnie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krośnie .
Natomiast patronat medialny objęli: TV Obiektyw, Polskie Radio Rzeszów, Nowe Podkarpacie, Radio Trendy oaz portale: terazkrosno.pl, krosnocity.pl
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się: Czy śniadanie daje moc? Co jest zdrowe i dobre a zarazem smaczne? Jak zadbać o cerę w sposób naturalny? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała podczas swojej prezentacji multimedialnej pani Marta Szelc, nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju. Następnie odbył się quiz wiedzy o zdrowym żywieniu, podczas którego uczniowie chętnie ze sobą rywalizowali, a najlepsi zostali nagrodzeni.
W trakcie spotkania swoje umiejętności z carvingu zaprezentował Michał Bąk, uczeń klasy IV technikum w zawodzie kucharz, wielokrotny laureat konkursów gastronomicznych, który z warzyw i owoców wyczarowywał piękne dzieła. Zachwycały nie tylko oko, ale również były smaczne i zdrowe.
Swoje umiejętności barmańskie zaprezentowała Dominika Baran, uczennica klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych, zdobywczyni złotego medalu w Międzynarodowym Konkursie „Sweet Cup 2015″ w Preszowie, która podczas prezentacji przygotowała piękne, kolorowe napoje.
Uczniowie mogli również zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, kierunkami kształcenia, bazą szkolną, dodatkowymi zajęciami oraz stażami zawodowymi w ramach projektu Erasmus+.
Młodzież mogła także zapoznać się z materiałami edukacyjnymi na temat szkodliwości palenia przygotowanymi przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Krośnie pod kierunkiem Katarzyny Stachyrak, która także zachęcała młodzież do obliczenia swojego wskaźnika BMI oraz sprawdzenia ciśnienia i tętna i zbadania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Na zakończenie gimnazjaliści wspólnie degustowali – zdrowe koktajle, desery oraz przepyszne kanapki – przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju.
Lidia Jakieła
Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.
Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.
Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.
Zdrowe śniadanie z gimnazjalistami.