Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

SUKCESY NASZEJ SZKOŁY

SUKCESY NASZEJ SZKOŁY
SUKCESY NASZEJ SZKOŁY

·         Uczeń klasy III G. Maksymilian Jucha został finalistą konkursu języka polskiego. Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Oświaty i odbywa się na trzech etapach: szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim. Wymaga opanowania wszystkich wymagań zawartych w Podstawie Programowej dla Gimnazjum, a także wielu wiadomości ponadgimnazjalnych. W przypadku języka polskiego, dochodzi jeszcze mnóstwo lektur, zazwyczaj bardzo obszernych. Maksymilian wykonał ogromna pracę, bez problemu pokonał etap szkolny, po etapie rejonowym znalazł się na 6 miejscu (na 200 uczestników). Etap wojewódzki zakończył tytułem finalisty, co jest ogromnym sukcesem zarówno dla niego, jak i szkoły. Gratulujemy Maksymilianowi i p. Bożenie Guni, która go przygotowała do konkursu.

 

·         W dniu 24 stycznia 2015 roku  w Rzeszowie odbył się wojewódzki etap konkursu przedmiotowego z fizyki. Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikował się uczeń Maksymilian Jucha, który uzyskał tytuł finalisty.

 

 

·         Natomiast 28 stycznia odbył się II etap Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem „sapere aude” – odważ się być mądrym. Z naszej szkoły wzięli w nim udział: Zuzanna Stanisz, Żaneta Drozd i Maksymilian Jucha. Była to 14 edycja konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przy pomocy stowarzyszenia "Nauka i Rozwój" pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie szeroko rozumianej techniki (od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia), matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Do finału konkursu zakwalifikował się Maksymilian Jucha. Finał konkursu odbył się 6 marca 2015 r w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Maksymilian Jucha zajął 5. miejsce, uzyskując tym samym tytuł laureata.

Maksymilianowi serdecznie gratulujemy!

 

 


SUKCESY NASZEJ SZKOŁY