Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na Czytelnika
Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na Czytelnika

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła
.

Wisława Szymborska

            22 stycznia, w bibliotece szkolnej, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści, którzy ochoczo poznają świat liter, zostali oficjalnie wprowadzeni w pasjonujący świat książek.           

            Dzieci przygotowały część artystyczną, w której przedstawiły, czym jest książka, dlaczego warto ją pokochać i jak należy się z nią obchodzić. Przedstawiły też scenkę pokazującą jej drogę do współczesnego czytelnika – począwszy od pisania na kamieniach, poprzez gliniane tabliczki, pergamin, papier, ręczne pisanie ksiąg piórem oraz wynalazek druku. Przebrane za bajkowe postacie pokazały, że bajki i baśnie są fascynujące i warto do nich często zaglądać. Na koniec zaśpiewały piosenkę „Dzień dobry, Panie Andersenie”, która była deklaracją, iż będą wysoko sięgać i dążyć do własnego rozwoju. Część artystyczna została zwieńczona Ślubowaniem i Pasowaniem na Czytelnika, którego dokonała Pani Magdalena Depczyńska. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W drugiej części bibliotekarka przedstawiła uczniom zasady korzystania
z biblioteki i czytelni oraz przypomniała o „prośbach książki.” Następnie nowi czytelnicy mogli wypożyczyć wybraną przez siebie pozycję. Była konsternacja – co wybrać, radość i duma – że można już samodzielnie podejmować decyzje
i samodzielnie czytać.

Liczymy na to, że pierwszoklasistom zapału do czytania nie zabraknie!

Magdalena Depczyńska, Renata Jakieła


Pasowanie na Czytelnika
Pasowanie na Czytelnika
Pasowanie na Czytelnika