Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

ULICAMI IWONICZA PRZEJDZIE ORSZAK TRZECH KRÓLI

ULICAMI IWONICZA PRZEJDZIE ORSZAK TRZECH KRÓLI
ULICAMI IWONICZA PRZEJDZIE ORSZAK TRZECH KRÓLI

ULICAMI IWONICZA PRZEJDZIE ORSZAK TRZECH KRÓLI


Drodzy Mieszkańcy Gminy Iwonicz-Zdrój!


Dzień Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi bardzo ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Uroczystość zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Tego dnia Kościół na całym świecie wspomina wydarzenie opisane w Ewangelii wg Św. Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu, nazywani również Królami lub Magami, wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Mesjaszowi.

Piękną tradycją w przeżywaniu tego wielkiego święta są organizowane w całej Polsce barwne korowody, nazywane Orszakiem Trzech Króli. Organizacja orszaku jest oddolną inicjatywą, w którą włączają się parafie, wspólnoty modlitewne, rodziny, grupy młodzieży i liczne stowarzyszenia. W nadchodzącym 2015 roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami ponad trzystu polskich miejscowości. Wśród nich po raz pierwszy znajdzie się również Iwonicz.

Przeżywany w tym roku Wielki Jubileusz 600-lecia Iwonicza i 550-lecia konsekracji kościoła pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu skłonił nas do podjęcia się organizacji Orszaku Trzech Króli w naszej miejscowości. Chcemy, aby stał się on kolejną piękną tradycją naszej parafii i Gminy, która obok misji ewangelizacyjnej, będzie miała na celu zintegrowanie mieszkańców.


We wtorek, 6 stycznia 2015 roku, w Święto Objawienia Pańskiego po uroczystej sumie sprawowanej o godz. 11.00 z udziałem „Świętej Rodziny” i „Trzech Króli” uformowany zostanie procesyjny Orszak złożony z mieszkańców i gości, który przy dźwięku kolęd wyjdzie z kościoła i przejdzie radośnie ulicami Iwonicza. Pochód zakończy się w Domu Ludowym, gdzie na wszystkich uczestników czekać będzie gorący poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Tam również młodzież gimnazjalna pod opieką ks. Rafała Szmika oraz podopieczni Domów Pomocy Społecznej wystawią Jasełka.


Mamy nadzieję, że wspólny przemarsz i spotkanie mieszkańców w Domu Ludowym stanie się trwałym fundamentem do podejmowania i kontynuowania różnorakich działań na rzecz naszej lokalnej wspólnoty.


Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na plakacie.


Serdecznie zapraszamy do udziału!

Grzegorz Nieradka

Koordynator Iwonickiego Orszaku Trzech Króli  


ULICAMI IWONICZA PRZEJDZIE ORSZAK TRZECH KRÓLI