Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Pasowanie na ucznia klasy I

Uroczystość Pasowania na Ucznia

 

Niech wyrosną z Was tacy, którzy do gwiazd wzlecieć zapragną …

Janusz Korczak

 

 

9 października 2014 roku był niezwykle ważnym dniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 17 pierwszoklasistów  zaprezentowało się przed zgromadzonymi gośćmi: Panem Dyrektorem, Gronem Pedagogicznym, Pracownikami Obsługi Szkoły i Rodzicami.
W części artystycznej pokazali, czego nauczyli się podczas pierwszych tygodni pracy.

Dzieci, odświętnie ubrane, rozpoczęły swój występ polonezem. Po gromkich brawach nastąpiło ciepłe powitanie gości i przedstawienie się uczniów. Dzieci mówiły o sobie – jakie mają zainteresowania, co lubią, potrafią, jakie są ich marzenia, kim pragną zostać, gdy dorosną. Był to miły akcent, który wyzwolił zaciekawienie wśród gości i pozwolił  bliżej poznać pierwszaków.     
            Następnie uczniowie przedstawili  program oparty na hasłach: Ojczyzna, bezpieczeństwo, nauka, przyjaźń, zasady. Były więc wiersze i piosenki o Polsce, nawiązanie do Orła Białego – patrona naszej szkoły i innych symboli narodowych oraz Lubatówki – Małej Ojczyzny.  Dzieci udowodniły też, że znają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Scenka z życia pierwszoklasistów uzmysłowiła zebranym, jaki trud codziennie pokonują i jak sobie z nim radzą. Uczniowie przedstawili w piosence znajomość alfabetu, czytali wyrazy, recytowali „wierszyki łamiące języki” oraz liczyli podczas ruchowej wyliczanki, zarówno po polsku, jak i po angielsku. Z entuzjazmem zaśpiewali też piosenkę w języku angielskim. Podkreślili również, że w życiu każdego dziecka, oprócz nauki bardzo ważna jest przyjaźń. Pokazali, iż wiedzą, co oznaczają słowa: savoir – vivre. Były też podziękowania dla Pań z przedszkola i Rodziców.

Część artystyczną uczniowie zakończyli piosenką pt.: Dzień dobry, Panie Andersenie, poprzez którą złożyli obietnicę, iż będą z zapałem poznawać świat, rozwijać swoje skrzydła i sięgać aż do gwiazd. Piosenka była też nawiązaniem do hasła, które przyświecało uroczystości, słów Janusza Korczaka: Niech wyrosną z Was tacy…

Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim Pan Dyrektor dokonał aktu Pasowania na Ucznia wszystkich pierwszoklasistów.

Dobry początek jest już niemałym osiągnięciem – powiedział Sokrates. Najmłodsi uczniowie potwierdzili słuszność tych słów, pokazali, że stać ich na wiele. Wierzymy, że 
z zapałem i entuzjazmem będą poznawać świat i realizować swoje dziecięce marzenia. Życzymy im, aby wypowiadane przez siebie słowa zawsze pamiętali i potrafili je z radością wprowadzać w codzienne życie.

W szeregi Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lubatówce wpisali się:

1.       Albrycht Amelia

2.       Albrycht Jagoda

3.       Albrycht Piotr

4.       Cetera Otylia

5.      Dołęgowska Milena

6.      Drozd Jagoda

7.       Głód Dominika

8.       Jakubczyk Nataniel

9.       Knap Aleksandra

10.   Królikowski Kacper

11.   Patla Julia

12.   Patla Szymon

13.   Patla Zuzanna

14.   Pernal Julia

15.   Stareńczak Oskar

16.   Zając Michał

17.   Zając Norbert

                                                               Wychowawca klasy – Renata Jakieła


Pasowanie na ucznia klasy I
Pasowanie na ucznia klasy I
Pasowanie na ucznia klasy I