Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

III Impresje Filmowe w Iwoniczu-Zdroju

III Impresje Filmowe w Iwoniczu-Zdroju
III Impresje Filmowe w Iwoniczu-Zdroju

Zapraszamy na projekcję dwóch filmów autorstwa Rafała Gużkowskiego.

Filmy zostały zrealizowane z udziałem osób niepełnosprawnych oraz dzieci – stypendystów Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

Rafał Gużkowski jest reżyserem i pasjonatem kina. W ramach filmoterapii zapraszał do swoich produkcji osoby wykluczone społecznie. Jego filmy otrzymywały nagrody i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych festiwalach kina niezależnego. Zawodowo od kilku lat jest związany z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Iwoniczu – Zdroju.

Projekcja odbędzie się w czwartek 30 października 2014 r. w Kinie Wczasowicz w Iwoniczu – Zdroju.

Początek godz. 18.30

Wstęp wolny !

1. „Cyrla” czas trwania 26min. – Film „Cyrla” jest opowieścią o zimowej wycieczce czwórki dzieci do Magurskiego Parku Narodowego. Pomimo trudnych warunków pogodowych oraz nieznajomości terenu dzieci bez wiedzy osób dorosłych i jakiejkolwiek opieki wchodzą do karpackiej puszczy, gdzie błądząc szukają drogi wyjścia. Wyczerpane, zziębnięte i przemoczone napotykają dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Ci nakazują dzieciom pójść z nimi i przestrzegają, że jeśli tego nie zrobią zajmie się nimi tajemnicza Cyrla, której z pewnością nie chcieliby spotkać. Przestraszone dzieci nie mają więc wyjścia…

Film choć jest opowieścią o fikcyjnych wydarzeniach, dotyka ważnych tematów społecznych jakimi są odpowiedzialność i bezpieczeństwo, wzajemne zaufanie, znajomość zasad zachowania w górach i w lesie oraz dbałość o czystość środowiska. Zdjęcia zostały z rozmysłem zrealizowane na terenie Magurskiego Parku Narodowego, aby ukazać widzowi piękno tej części Beskidu Niskiego.

2. „Niepełnosprawni w akcji filmowej” czas trwania 30 min. – Film zrealizowany w Bieszczadach jest opowieścią o przełamywaniu barier przez osoby fizycznie i intelektualnie niepełnosprawne.

III Impresje Filmowe w Iwoniczu-Zdroju