Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

40 lecie Chóru ” Cantate ” z Iwonicza

40 lecie Chóru ” Cantate ” z Iwonicza
40 lecie Chóru ” Cantate ” z Iwonicza

Gmina Iwonicz- Zdrój
Chór "Cantate" w Iwoniczu
Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu -Zdroju
Parafia pw.Wszystkich Świętych w Iwoniczu
zapraszają na jubileusz 40 lecia Chóru "Cantate":

Godz. 17.00 Uroczysta Msza  Św. w  Kościele Parafialnym w Iwoniczu
 a  po Mysz
uroczysty Koncert Chórów "Tokaj Varos Vegyeskara" oraz "Cantate"


Chór „CANTATE” powstał w 1974 r. Początkowo działał jako chór męski 4-głosowy, by po latach przekształcić się w chór mieszany. Obecnie zespół liczy ok. 40 osób. W swoim repertuarze posiada 150 utworów – od muzyki dawnej do współczesnej, o charakterze religijnym i świeckim. Wykonuje też utwory okazjonalne muzykę różnych narodów, a także utwory o treści patriotycznej. W swojej 40-letniej działalności chór występował w kilkudziesięciu miejscach województwa podkarpackiego, a także w Kaliszu, Krakowie, na Węgrzech w Budapeszcie i kilkakrotnie na Słowacji. Swoim śpiewem uświetnił uroczystości podczas pielgrzymki Ojca Św. Jana Pawła II w Rzeszowie i w Krośnie. Od początku, tj. 1999 r. chór uczestniczył w Międzynarodowym Przeglądzie Chórów Kościelnych w Dukli. Wielokrotnie prezentował swój program na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Ars Musica” w kościele parafialnym w Iwoniczu. Najczęściej jednak, chór występuje u siebie – śpiewa z okazji Świąt Bożego Narodzenia,Świąt Wielkanocnych, uroczystości Bożego Ciała, prymicji, jubileuszy, pogrzebów, ślubów, dożynek, wizytacji biskupich, odpustów, szczególnych uroczystości kościelnych i państwowych. Z niektórymi uroczystościami chór tak mocno się zrósł, że dziś trudno sobie wyobrazić ich przebiegu bez chóralnego śpiewu. Założycielem chóru oraz dyrygentem jest ks. prałat Kazimierz Piotrowski. Chórowi akompaniuje organista Piotr Prajsnar oraz gościnnie Maria  Marek . Solistką jest Agata Kielar.

Ważniejsze występy poza parafią: Miejsce Piastowe, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Sanok ,Starocina, Pakoszówka, Nowosielce, Malce, Lesko, Brzozów, Dukla, Dębowiec, Krempna, Blizianka,Krosno, Rzeszów, Łańcut, Zarszyn, Kalisz, Keżmarok-Słowacja, Lubatówka, Iwonicz Zdrój. W swoim repertuarze mają ponad 150 utworów, są to dzieła wielkich kompozytorów: Mozarta, Beethovena, Verdiego, Haendla, Ogińskiego, Maklakiewicza, Nowowiejskiego, ks. Orszulika, Chlondowskiego.


40 lecie Chóru