Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka – Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Wycieczka – Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Wycieczka – Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Wycieczka – Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Tradycją naszej szkoły są wrześniowe wycieczki najmłodszych. Uczniowie klasy I, II i III wyjeżdżają wspólnie, by integrować się i w aktywnej formie poznawać zakątki naszego regionu.

18 września wyruszyliśmy autokarem do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Hrendówka,” niedaleko Odrzechowej.  Piękniejszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć – dzień był bardzo ciepły i słoneczny.

Na początku wzięliśmy udział w zajęciach przyrodniczych w leśniczówce. Mieści się w niej izba edukacyjna z eksponatami przyrodniczymi. Słuchaliśmy tam ciekawych opowieści o życiu zwierząt, rozpoznawaliśmy ich odgłosy, czaszki, poroża, rozwiązywaliśmy  zagadki. Spodobały się nam tablice edukacyjne, na których układaliśmy kopyta i łapy zwierząt. Mogliśmy obejrzeć gabloty z owadami, roślinami
i nasionami, zielniki, pnie drzew w przekroju oraz ekspozycje fotograficzne. Na zewnątrz popularnością cieszyło się koło fortuny  z zagadkami przyrodniczymi, a także duży, drewniany ksylofon i tropy zwierząt, odbijane w piasku.

Kolejnym punktem wycieczki była wyprawa do lasu. Szliśmy ścieżką edukacyjno – przyrodniczą, na której zatrzymaliśmy się w takich miejscach jak: potok, retencja wody, bluszcz, młaka, granica polno – leśna, brzezina, paśnik dla zwierzyny. Poznawaliśmy ciekawostki charakterystyczne dla tych miejsc. Niektórzy z nas mieli za zadanie zebrać składniki runa leśnego, mieszczące się w wyciętym szablonie. Inni znaczyli kredką korę drzew, takich jak: jodła, modrzew, grab, buk, brzoza, dąb. Zebraliśmy liście, owoce i  gałązki tych drzew. W tych miejscach, gdzie teren był błotnisty, obserwowaliśmy odbite ślady zwierząt.

Na koniec czekały nas gry i zabawy ruchowe na terenie przyległym do leśniczówki. Zainteresowani rysowaniem mogli wykonać Mój pierwszy mały przewodnik przyrodniczy. Punktem kulminacyjnym było upieczenie i skonsumowanie chrupiących kiełbasek. Na świeżym powietrzu apetyty nam dopisały, więc zjedliśmy je ze smakiem!

Wycieczka przybliżyła nam przyrodę Beskidu Niskiego, uwrażliwiła na piękno otaczającej przyrody, uczyła właściwych zachowań i postaw. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i nową wiedzę, co znalazło odbicie w naszych klasach w postaci kącika przyrodniczego i wystawki prac plastycznych. W pamięci pozostaną nam niezapomniane przeżycia
i wrażenia.

Uczniowie i wychowawcy klas I – III

Wycieczka – Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Wycieczka – Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Wycieczka – Ośrodek Edukacji Ekologicznej