Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

I miejsce solisty z naszej gminy w Bukowinie Tatrzańskiej

I miejsce solisty z naszej gminy w Bukowinie Tatrzańskiej
I miejsce solisty z naszej gminy w Bukowinie Tatrzańskiej

W dniach 13-17 sierpnia br. odbył się Festiwal Folkloru Polskiego, czyli 48. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Jest to Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. Do Bukowiny w tych dniach zjeżdżają miłośnicy muzyki ludowej z całego kraju. Na imprezę złożyło się 185 punków programowych w różnych kategoriach. Nie zabrakło także reprezentanta Gminy Iwonicz-Zdrój, którym był Marcin Cichoń z zespołu „Lubatowianie”. Występował on w kategorii solistów, gdzie w sumie konkurowało 31 śpiewaków. Dzięki wspaniałemu występowi, a także odpowiedniemu repertuarowi Marcinowi udało się wywalczyć I miejsce i zdobyć nagrodę określaną jako „Duża Spinka Góralska” . Jest to bardzo duże osiągnięcie i wspaniałe podsumowanie jego dotychczasowych występów. Mamy nadzieję, że uda mu się powtórzyć to w przyszłości.

Sabina Cichoń

I miejsce solisty z naszej gminy w Bukowinie Tatrzańskiej