Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”

XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”
XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”

W niedzielę 20 lipca odbył się XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej” imprezą towarzyszącą były biegi dla dzieci i młodzieży. Słoneczna pogoda, lekkie podmuch wiatru zachęcały do uczestnictwa w zawodach.

Celem zawodów sportowych było uczczenie Pamięci Zamordowanych Partyzantów w Lesie Grabińskim oraz popularyzacja sportu jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu.

Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Iwonicz Zdrój – Paweł Pernal.

 

Zawodnicy startowali w sześciu grupach wiekowych:

I/ uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 na dystansie 1 km

II/ uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 na dystansie 1 km

III/ uczniowie gimnazjów publicznych na dystansie 2,5 km

IV/ „grupa otwarta” od 16 do 30  roku życia na dystansie 8 km
V/ „grupa otwarta” od 31 do 40  roku życia na dystansie 8 km

VI/ „grupa otwarta” powyżej 40 roku życia na dystansie 8 km

 

Startzawodników do biegu w grupie otwartej odbył się przy pomniku w Lesie Grabińskim skąd trasa biegu prowadziła lasem a potem polną drogą do drogi powiatowej w Lubatówce (około 1,5 km). Od Lubatówki do mety bieg odbywał się po drodze asfaltowej (około 6,5 km). Start do biegu gimnazjalistów odbył się przy Krzyżu Walecznych, który znajduje się na oczątku miejscowości Lubatowa.

Meta zawodów zlokalizowana była przy pomniku wybudowanym ku czci pomordowanych w Lesie Grabińskim, jak i poległych w czasie II wojny światowej. Po biegu został złożony hołd pomordowanym i nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Najlepszy czas biegu w grupie otwartej uzyskał Bierdak Hubert z Korczyny pokonując trasę w czasie 24 min 14 s, natomiast wśród kobiet Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego uzyskując czas 27 min 14 s.

W biegu uczestniczyło łącznie 166 zawodników z Polski i Słowacji. W każdej kategorii wiekowej, za zajęcie pierwszych trzech miejsc, zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzca każdej kategorii wiekowej otrzymał zegarek ufundowany przez firmę TIMEX. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano cenne nagrody rzeczowe między innymi nawigację samochodową ufundowaną przez Ireneusz Matusika – członka Towarzystwa Miłośników Lubatowej. Miejmy nadzieję, że bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej’, upamiętniający bohaterów II wojny światowej, stanie się jeszcze bardziej popularny, tak wśród mieszkańców, jak i zawodników z całej Polski.

Organizator:
Towarzystwo Miłośników Lubatowej,
Współorganizatorzy:
GOK Iwonicz-Zdrój, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lubatowej, UKS „Partyzant”, OSP Lubatowa, OSP Lubatówka.

Sponsorzy:
TIMEX, Pizzeria Pasja z Lubatowej, Uzdrowisko Iwonicz S A., Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział Miejsce Piastowe, PZU, Piekarnia Pernal z Lubatowej, Apteka Lubatowa, LO-STARK, PPH „WEMAX” Lubatowa, Delikatesy Centrum, Compensa.

Słowa podziękowania należą się wszystkim sponsorom i organizatorom XI biegu, Paniom za przygotowanie poczęstunku dla uczestników biegu, strażakom z OSP Lubatówka i OSP Lubatowa, Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie za zabezpieczenie trasy, członkom UKS-u i Towarzystwa Miłośników Lubatowej za organizację i przygotowanie trasy biegu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XI biegu „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”.

Wszystkim uczestnikom biegu składamy serdeczne podziękowania oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy na XII edycje biegu

Galeria zdjęć, szczegółowe wyniki biegu – www.bieg.lubatowa.pl


„Zrealizowano przy pomocy środków finansowych Województwa Podkarpackiego”


XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”
XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”
XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”
XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”
XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”
XI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”