Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Pocztówki Bożonarodzeniowe” – Pana Zbigniewa Więcka

„Pocztówki Bożonarodzeniowe” – Pana Zbigniewa Więcka
„Pocztówki Bożonarodzeniowe” – Pana Zbigniewa Więcka

Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza-Zdroju oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju serdecznie zaprasza na wystawę pt *„POCZTÓWKI BOŻONARODZENIOWE”* ze zbiorów Zbigniewa Więcka – kolekcjonera i regionalisty. Wystawa zostanie otwarta w dniu 7 stycznia 2014 roku w Galerii Pasaż – (nad pijalnią wody mineralnej)

Ekspozycję można będzie oglądać od *7 do 17 stycznia 2014 roku w godzinach od 14.30 do 17.30.* Na wystawę składa się 14 tablic z 350 eksponatami z okresu od roku 1890 o tematyce:

· Patriotycznej (z motywami cierpiącego narodu) z lat 1890-1914

· Świętego Mikołaja
 
· Gwiazdy Betlejemskiej

· Choinki

· Opłatka

· Pasterki

· Bóg się rodzi

· Kolędowanie

· Trzej Królowie

· Ucieczka do Egiptu, wędrówka po Polsce

· Zagraniczne

· Noworoczne

· Regionalne –(Krosno, Iwonicz)

· Listy z oflagów i stalagów z życzeniami.

Pan Zbigniew Więcek z wykształcenia jest geografem a z zamiłowania* folklorystą, regionalistą, kolekcjonerem i antykwariuszem. *Jego zainteresowania i pasje, którym poświęcił całe swoje życie to kolekcjonerstwo filatelistyczne, numizmatyczne i filokartystyczne.

Owoce jego zainteresowań i pasji podziwiać możemy na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, m.in. w Muzeum Okręgowym w Krośnie, Muzeum Historycznym w Dukli, Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, Krośnieńskim Domu Kultury, Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Muzeum Podkarpackim w Krośnie, Muzeum Historycznym w Dukli, Muzeum w Szymbarku.

W latach 2000-2008. zorganizował 12 wystaw indywidualnych, a w latach 1990-2008 był współautorem 20. wystaw zespołowych o bardzo różnorodnej tematyce. Wystawę pt. *„3 Maja w zbiorach kolekcjonerskich Zbigniewa Więcka”* mieliśmy okazję oglądać w bibliotece publicznej w Iwoniczu-Zdroju z okazji z okazji święta* Konstytucji 3 Maja.*

Jego szerokie zainteresowania znalazły też wyraz w publikacjach, których był autorem, lub współautorem:

o „Krosno na starych pocztówkach i dokumentach” (2005),

o „Krosno w czasie okupacji hitlerowskiej”,

o „Rymanów na starych pocztówkach i dokumentach”,

o „Małe Ojczyzny na starych widokówkach”,

o „Krośnieńskie kościoły na starych pocztówkach i fotografiach",

o Katalog widokówek z Krosna z lat 1949 – 1989 tom. 1