Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wystartowała szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Wystartowała szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
Wystartowała szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Wystartowała szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
dla przedszkolaków w całej Polsce

 

22 października specjalnym Dniem Przyjaciół Natury rozpoczęła się szósta edycja największego programu ekologicznego dla przedszkoli – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Po raz kolejny Kubuś zaprasza wszystkie przedszkola w Polsce do wspaniałej nauki
i zabawy.
Co czeka je w tym roku? Bezpłatne materiały edukacyjne, wiele fantastycznych pomysłów na naukę przyrody i ekologii, świętowanie specjalnych wydarzeń, magiczny konkurs na wiosnę i wyjątkowe Certyfikaty od Kubusia. Do tej pory już ponad milion dzieci wzięło udział w programie Kubusiowi Przyjaciele Natury.

 

PROGRAM LUBIANY PRZEZ DZIECI I NAUCZYCIELI

O przyrodzie i ekologii dzieci uczą się z Kubusiem już od sześciu lat. To jeden z największych ogólnopolskich programów dla przedszkolaków, który obejmuje już 60% przedszkoli w całej Polsce. Do tej pory już ponad milion dzieci razem z Kubusiem uczyło się, w jaki sposób trzeba dbać o środowisko naturalne. Dla każdego przedszkola, które zgłosi się do akcji zostały przygotowane wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne: foldery dla nauczycieli, książeczki i upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami oraz Certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Wszystkie materiały wysyłane są bezpłatnie do przedszkoli. Dzięki programowi  mali uczestnicy wkraczają w świat atrakcyjnych i nieszablonowych zajęć: obchodzą Dzień Przyjaciół Natury, Dzień Drugiego Śniadania, Dzień Owoców, Warzyw i Soku, Dzień Marchewki, uprawiają ogródki przedszkolne i wyruszają na przyrodnicze wyprawy do lasów, parków czy nad jezioro. Źródłem fantastycznej nauki i zabawy są materiały, których głównym bohaterem jest Kubuś – uwielbiany przez maluchy miś. Kubuś pokazuje dzieciom piękno natury, a także uczy dobrych zachowań. Razem z nim przedszkolaki przeżywają niesamowite przygody, słuchając specjalnie dla nich przygotowanych bajek. Dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku i dbając o drugie śniadanie.

 

A NA WIOSNĘ ZNÓW BĘDZIE SPORO NAGRÓD

W tej edycji programu, tak jak w zeszłym roku, w kwietniu zaprosimy wszystkie przedszkola do udziału w specjalnym konkursie na „Najpiękniejsze Miejsce w Twojej okolicy”. 
Ta dodatkowa aktywność dla przedszkoli, w której wybierane są  ciekawe, atrakcyjne i piękne miejsca, gdzie  dzieci mogą spędzać czas, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem w zeszłym roku. Bardzo mocno zaangażowały się konkurs społeczności lokalne wspierając swoje przedszkola. Na wiosnę 2014 r. znów więc będziemy szukać najpiękniejszych w Polsce miejsc dla dzieci, zwłaszcza tych na łonie natury. Czekamy na zdjęcia i opisy miejsc, a spośród nich wybierzemy w każdym województwie to najpiękniejsze.

JAK MOŻNA SIĘ ZGŁOSIĆ?

W zeszłym roku w akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury” uczestniczyło aż 400 000 dzieci
z  5000 przedszkoli. W tej edycji liczymy na jeszcze większe grono małych Przyjaciół Natury. Zapraszamy przedszkola do zgłaszania się na stronie www.przyjacielenatury.pl. Na stronie znajdują się także wszystkie informacje o programie wraz z materiałami edukacyjnymi.

 

Dodatkowych informacji udzieli:

Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej  | Dział Public Relations, d.liszka@maspex.com, tel. +48/33-873-10-80
Wystartowała szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”