Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 r.

Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 r.
Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 r.

Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu- Zdroju realizuje program

Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 r.

Realizacja zadania obejmuje zorganizowanie 7 inicjatyw lokalnych wybranych w drodze konkursu.

 

1. Iwonickie dni gier towarzyskich – 20 – 28 września 2013 r., DL w Iwoniczu

Jest to inicjatywa grupy nastolatek, członkiń Młodzieżowego Klubu Filmowego, nieformalnej grupy działającej przy filii GBP w Iwoniczu.

Przypomnimy gry sprzed lat, których interesujące zasady i popularność czynią je ponadczasowymi.

W celu osiągnięcia długotrwałych rezultatów, zaplanowano utworzenie Klubu Gier Terenowych w Iwoniczu, którego członkiem może być każdy mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój.

Kontakt z koordynatorem: 13 42 504 56

 

 

2. Iwonicz – we wspomnieniach najstarszych mieszkańców

Z inicjatywą wyszła grupa mieszkańców Iwonicza, która chce zachować wspomnienia i relacje najstarszych mieszkańców dla przyszłych pokoleń. Iwonicz posiada bogatą historię, którą tworzyła miejscowa ludność w różnych czasach i okresach dziejowych. Zadanie obejmuje przeprowadzenie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami naszej miejscowości i wydanie wspomnień w postaci płyty CD. Spotkania promujące publikację odbędą się podczas spotkań opłatkowych w gminie Iwonicz-Zdrój w styczniu 2014 r.

Kontakt z koordynatorem: 605 056 448

 

 

3. Dawno temu w Cebulogrodzie… – iwonickie spotkania z tradycją

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Koło Gospodyń Wiejskich w Iwoniczu.

Projekt będzie obejmował zorganizowanie spotkań przypominających tradycje ludowe, przede wszystkim te związane z uprawą i wykorzystaniem cebuli.

24 września 2013 r. – sala DL w Iwoniczu warsztaty tworzenia ozdób z cebuli i nie tylko, nawiązujących do Dnia Cebuli. Podczas warsztatów wykonamy tradycyjne ozdoby (kwiaty, wieńce, zawieszki, ozdoby nawiązujące do iwonickiej cebuli). Warsztaty poprowadzą nieodpłatnie członkinie KGW w Iwoniczu.

29 września 2013 r.- sala DL w Iwoniczu – Dzień Cebuli.

Będzie to impreza o charakterze spotkania międzypokoleniowego, podsumowująca wydarzenia w projekcie.

Kontakt z inicjatorka: 601 676 405

 

 

4. Dawniej i dziś – starzy i młodzi w naszej wsi

Inicjatywa Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych ARES w Lubatowej oraz KGW w Lubatowej.

Poprzez projekt przypomnimy młodym mieszkańcom Lubatowej i całej gminy dawne tradycje ludowe. Zaczynając od sposobów spędzania wolnego czasu, na obowiązkach domowych kończąc.

* 2 października -DL w Lubatowej – Wieczory integracyjne gier i zabaw. Seniorzy zaprezentują młodym gry planszowe i terenowe sprzed lat (karty, szachy, bierki itp). Młodzież pokaże współczesne gry komputerowe

* 23 października Wieczorek robótek ręcznych. Starsi pokażą: druty, szydełko, haft, kwiaty z bibuły, biżuteria z papieru, suszek, pestek, „łez Hioba” (np. na wianek dla młodej, laskę dla drużby, ozdoby na wesele).

*13 listopada Lubatowskie smaki – wieczory pieczenia i gotowania, odświeżymy stare przepisy na wypieki, proziaki, placki ziemniaczane na płycie itp.

Miejsce: kuchnia w Domu Ludowym

* 16 listopada Wesele z lat 50-tych – będzie to impreza o charakterze spotkania międzypokoleniowego, podsumowująca wszystkie wydarzenia w projekcie. Podczas imprezy przedstawione zostaną tradycje weselne z przed lat. Poczęstunek przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich w Lubatowe. Podczas wesela będzie można podziwiać prace sporządzone na spotkaniach warsztatowych.

Kontakt z inicjatorką: 13 43 50 999

 

 

5. Warsztaty fotograficzne – w Domu Ludowym w Lubatowej

Ta inicjatywa jest autorstwa p. Marcina Jakieły pracującego w Gminnej Świetlicy Środowiskowej w Lubatowej. W ramach projektu zostaną zrealizowane warsztaty fotograficzne dla młodzieży uczestniczących w zajęciach świetlicowych w Lubatowej.

Kontakt z inicjatorem: 696 195 311

 

 

6. Plener malarski – w Iwoniczu – Zdroju (od 30 IX – do 5 X 2013 r)

Iwonicki Klub Malarza chce kontynuować tradycje malarskie zapoczątkowane tu jeszcze w czasach przedwojennych i popularyzować ten rodzaj sztuki pośród mieszkańców. Poprzez organizację pleneru, chcemy zachęcić mieszkańców gminy do wyjścia z domowego zacisza i wspólnego tworzenia. Plener poprowadzi i podzieli się wiedzą z dziedziny malarstwa p. Marek Rajchel – malarz, inicjator powstania Klubu.

Kontakt z koordynatorem: 508 140 541

 

 

7. Ze sztuką za pan brat – cykl warsztatów artystycznych organizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iwoniczu – Zdroju

Z tą inicjatywą wyszły członkinie Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

1. Warsztaty batiku

2. Warsztaty tworzenia biżuterii witrażowej

3.Warsztaty szydełkowania i tworzenia kwiatów z bibuły

Kontakt z koordynatorem: 13 43 506 85

 

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu

Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.

 

Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 r.
Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 r.
Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013 r.