Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”

IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”
IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”

Szanowni Państwo,

już dziś rozpoczyna się IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Program objęty został patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Program  „Żyj smacznie i zdrowo” skierowany jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całej Polsce. Jego misją jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach akcji podejmowane będą również ważne społecznie tematy marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Nauczyciele mogą zgłaszać się do programu poprzez stronę internetową www.zyjsmacznieizdrowo.pl.

W tej edycji jedna szkoła może zamówić 2 zestawy edukacyjne.

Po dokonaniu zgłoszenia klasy nauczyciel otrzyma bezpłatnie zestaw dydaktyczny, w którego skład wchodzą:   

  • 12 gotowych scenariuszy lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania, ekologii oraz niemarnowania żywności,
  • CD z materiałami edukacyjnymi,
  • 14 plakatów (7 drukowanych i 7 elektronicznych) i 99 (30 drukowanych i 69 elektronicznych) planszy edukacyjnych,
  • 3 filmy edukacyjne,
  • książeczki kulinarne dla każdego ucznia zawierające przepisy na smaczne i proste dania dla gimnazjalistów.

Materiały edukacyjne powstały we współpracy z metodykami, dzięki czemu są zgodne z gimnazjalnym programem nauczania i stanowią doskonałe uzupełnienie wiadomości z innych przedmiotów, np. biologii czy chemii.

Po przeprowadzeniu lekcji w oparciu o materiały edukacyjne dostarczone przez organizatora, nauczyciele wraz ze swoimi klasami mogą wziąć udział w konkursie na Plakat Społeczny, Film Społeczny oraz Wydarzenie Społeczne nawiązujące do celów programu. Trzydzieści zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół nowoczesne tablice multimedialne, a kolejne 30 – laptopy. Szkoły, które wygrają tablice multimedialne, zostaną odwiedzone przez przedstawicieli programu „Żyj smacznie i zdrowo”, którzy wręczą uroczyście nagrody oraz przeprowadzą zajęcia dla uczniów.

W III edycji programu wzięło udział ponad 38% szkół gimnazjalnych w całej Polsce. Ponad 3 600 nauczycieli wyedukowało w dziedzinie zdrowego odżywiania ponad 122 000 uczniów z 4 500 klas. Mamy nadzieję, że nadchodząca edycja zakończy się jeszcze większym sukcesem!

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres z.hiszpanska@synertime.pl i pod numerem telefonu 22 544 05 12.

Z poważaniem,
Żaneta Hiszpańska
Zespół programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"
tel: (022)-544-05-12
e-mail: z.hiszpanska@synertime.pl

IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”