Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Burmistrz Miasta Tokaj Janos Mayer z wizytą w uzdrowisku

Burmistrz Miasta Tokaj Janos Mayer z wizytą w uzdrowisku
Burmistrz Miasta Tokaj Janos Mayer z wizytą w uzdrowisku

16 lipca na zaproszenie Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój Pana Pawła Pernala nasze miasto odwiedził Burmistrz Miasta Tokaj Janos Mayer. Tokaj, to urocze miasteczko, położone w komitacie Borsod-Abaúj-Zemplén w północno-wschodnich Węgrzech. Jest to turystyczna miejscowość znana na całym świecie z produkcji wyjątkowego wina. Od wielu lat współpraca z  Tokajem Amerykanów, Niemców oraz Austriaków przysparza stronom wielowymiarowe korzyści.  Wizyta burmistrza była związana z możliwością nawiązania współpracy pomiędzy miastami. Miasto Tokaj odwiedza wielu mieszkańców oraz gości naszego uzdrowiska. Cotygodniowe wycieczki z Iwonicza-Zdroju na Węgry cieszą się ogromnym powodzeniem. Burmistrz Janos Mayer jest bardzo otwartym i energicznym człowiekiem, oferującym  pomoc w wymianie doświadczeń oraz w możliwościach rozwoju współpracy polsko-węgierskiej. Dzięki tej współpracy ogromne ilości turystów odwiedzających Tokaj będą mogły zapoznać się z ofertą leczniczą, turystyczną oraz kulturalną naszej gminy. Burmistrz Mayer bardzo pozytywnie ocenił nasze piękne uzdrowisko i stwierdził, że zainteresowany jest współpracą międzynarodową w zakresie promocji naszych miasteczek, wymiany kulturalnej, kontaktów między młodzieżą szkolną oraz wspólną realizacją  projektów, między innymi projektów unijnych.  Jednym z inicjatorów kontaktów polsko-węgierskich był Prezes Stowarzyszenia Portius  Pan Zbigniew Ungeheuer.  Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Krośnie i jest znane z organizacji Dni Kultury Węgierskiej oraz innych imprez związanych ze współpracą polsko-węgierską. Pomoc w nawiązaniu współpracy pomiędzy miastami zaoferował również István Kovács dyplomata, historyk, pisarz i poeta – były Konsul Generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie .  Wielki przyjaciel Polski, badacz wspólnych dziejów Polaków i Węgrów. Mamy nadzieję, że współpraca międzynarodowa będzie rozwijała się dynamicznie z korzyścią dla obydwu miast i państw.

Burmistrz Miasta Tokaj Janos Mayer z wizytą w uzdrowisku
Burmistrz Miasta Tokaj Janos Mayer z wizytą w uzdrowisku
Burmistrz Miasta Tokaj Janos Mayer z wizytą w uzdrowisku