Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Rajd rowerowy „OIKOUMENE” do Zyndranowej

Rajd rowerowy „OIKOUMENE” do Zyndranowej

 

       Parafia Polskokatolicka p.w. „Dobrego Pasterza” w Łękach Dukielskich zaprasza do uczestnictwa w rajdzie rowerowym do Zyndranowej. Odbędzie się on w niedzielę 28 lipca 2013 r. pod patronatem Polskiej Rady Ekumenicznej. Do uczestnictwa w nim są zaproszeni wyznawcy                            z różnych Kościołów: Polskokatolickiego, Rzymskokatolickiego, Greckokatolickiego, Prawosławnego, Ewangelicko-Augsburskiego, Zielonoświątkowego.

 

       Celem rajdu jest odwiedzenie Centrum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej w dniu, gdy Łemkowie z Polski i zagranicy gromadzą się na swoim Święcie „Od Rusal do Jana”.

 
PROGRAM RAJDU:
 

1. Dojazd zorganizowanych grup rowerowych z różnych miejsc Powiatu Krośnieńskiego do Dukli             

    i o godz. 10.00 oficjalne rozpoczęcie rajdu koło Krzyża Pojednania (Katyńskiego).                                                                                                                                       2. Przejazd do Zyndranowej do Centrum Kultury Łemkowskiej (10 km). 

3. Udział w nabożeństwie w cerkwi prawosławnej – godz. 11.00.

4 Wystąpienia zaproszonych gości.

5. Prezentacja uczestników rajdu (Kościoły i miejscowości ).

6. Agapa (poczęstunek) – godz. 14.00.

7. Występy zespołów łemkowskich z Polski i zagranicy – godz. 14.00-19.00.

8. Wspólna zabawa – od godz. 19.00.
 

       Uczestnicy otrzymają  pamiątkowe koszulki z napisem: „Pan jest moim Pasterzem” (psalm 22)                      i wizerunkiem Pana Jezusa jako Dobrego Pasterza oraz okolicznościowe plakietki.

 

       Patronami medialnymi rajdu są: Program II TVP (redakcja ekumeniczna), Telewizja Regionalna                       z Rzeszowa, TV „Obiektyw” z Krosna, Tygodnik „Nowe Podkarpacie”.

Do Komitetu Honorowego Rajdu „OIKOUMENE” zaproszenia przyjęli :

 

1.       J.E. Ks. prof. dr hab. bp Wiktor Wysoczański – jako zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego                    w RP i Wiceprezes Polskiej Rady Ekumenicznej

2.       Prezydent Lech Wałęsa – jako laureat pokojowej Nagrody Nobla

3.       Premier prof. Jerzy Buzek – jako przedstawiciel Parlamentu Unii Europejskiej i wyznawca Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.  

ZAPISY OSOBIŚCIE – w terminie do 15 lipca 2013 r. w parafii u ks. Tomasza Brodowicza                          Tel. 601722688                                                                                                                                          WPISOWE: młodzież – 5 zł, dorośli – 15 zł