Kolejne medale biathlonistów !!!

Cztery medale wywalczyli biathloniści IKN Górnik Iwonicz-Zdrój podczas Mistrzostw Polski młodzików, które rozegrano w dniach 1-3.03.2013 roku w Dusznikach Zdroju. Zawody te były Finałem Narodowego Programu Rozwoju biathlonu "Celuj w Igrzyska".
Michał Szwast zdobył dwa złote medale w kategorii młodzików młodszych pewnie pokonując rywali zarówno w biegu indywidualnym jak i w sprincie. W rywalizacji młodzików brązowy medal w biegu indywidualnym wywalczył Patryk Jakieła. Po "brąz" sięgnęła także pierwsza sztafeta "Górnika" w składzie: Jerzy Krzanowski, Wiktor Penar i Patryk Jakieła. Druga sztafeta z Iwonicza-Zdroju (Michał Krzanowski, Michał Szwast i Bartłomiej Kasprzycki) zajęła 4 miejsce.
Podczas tych zawodów rywalizowały także inne kategorie wiekowe w zawodach Pucharu Polski i "Celuj w Igrzyska". W grupie juniorów młodszych wystąpiło dwóch biathlonistów IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Swoją klasę potwierdził Rafał Penar, który zwyciężył w biegu indywidualnym i zajął drugie miejsce w biegu sprinterskim. W sprincie na trzecim miejscu sklasyfikowany został Dawid Szwast.
W klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" w swojej kategorii wiekowej bezapelacyjnie zwyciężył Michał Szwast, który wygrał wszystkie biegi w sezonie. W juniorach młodszych Rafał Penar zajął drugie miejsce. W punktacji zespołowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój sklasyfikowany został na 4 miejscu.