Rafał Penar blisko podium mistrzostw świata

RAFAŁ PENAR BLISKO PODIUM MISTRZOSTW ŚWIATA!!!

Najlepszy obecnie zawodnik IKN Górnik Iwonicz-Zdrój Rafał Penar, wywalczył wysokie 5 miejsce w biegu sztafetowym 3×7,5 km na Mistrzostwach Świata juniorów młodszych w austriackim Obertilliach (25.01-01.02.2013). Rafał startował na pierwszej zmianie, drugi na trasę wyruszył Jakub Topór (BKS WP Kościelisko), a na trzeciej zmianie wystąpił Mateusz Janik (UKN Melafir Czarny Bór). Młodym polskim biathlonistom zabrakło do medalu zaledwie 38,3 sekundy, a o medal walczyli z potęgami światowego biathlonu. Zwyciężyli Norwegowie przed Niemcami i Francuzami. Czwarte miejsce dla Rosji. Rafał Penar bardzo dobrze zaprezentował się także w biegu indywidualnym na 12,5 km zajmując wysokie 16 miejsce okazał się najlepszym z Polaków.
W czasie wspomnianych Mistrzostw Świata pozostali nasi biathloniści rywalizowali w Pucharze Polski – "Celuj w Igrzyska" w ramach Narodowego Programu Rozwoju biathlonu (Kościelisko, 25-27.01.2013). Michał Szwast dwukrotnie zwyciężył w kategorii młodzików młodszych, a Dawid Szwast zajął 3 miejsce w sprincie i 2 w biegu pościgowym. Z pozostałych biathlonistów IKN Górnik Iwonicz-Zdrój tuż za podium ukończyli rywalizację Wiktor Penar w biegu sprinterskim i Michał Krzanowski w biegu pościgowym. Obaj startowali w kategorii młodzików. Po drugiej odsłonie "Celuj w Igrzyska" w punktacji zespołowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zajmuje 4 miejsce.