Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Rafał Penar blisko podium mistrzostw świata

Rafał Penar blisko podium mistrzostw świata
Rafał Penar blisko podium mistrzostw świata

RAFAŁ PENAR BLISKO PODIUM MISTRZOSTW ŚWIATA!!!

Najlepszy obecnie zawodnik IKN Górnik Iwonicz-Zdrój Rafał Penar, wywalczył wysokie 5 miejsce w biegu sztafetowym 3×7,5 km na Mistrzostwach Świata juniorów młodszych w austriackim Obertilliach (25.01-01.02.2013). Rafał startował na pierwszej zmianie, drugi na trasę wyruszył Jakub Topór (BKS WP Kościelisko), a na trzeciej zmianie wystąpił Mateusz Janik (UKN Melafir Czarny Bór). Młodym polskim biathlonistom zabrakło do medalu zaledwie 38,3 sekundy, a o medal walczyli z potęgami światowego biathlonu. Zwyciężyli Norwegowie przed Niemcami i Francuzami. Czwarte miejsce dla Rosji. Rafał Penar bardzo dobrze zaprezentował się także w biegu indywidualnym na 12,5 km zajmując wysokie 16 miejsce okazał się najlepszym z Polaków.
W czasie wspomnianych Mistrzostw Świata pozostali nasi biathloniści rywalizowali w Pucharze Polski – "Celuj w Igrzyska" w ramach Narodowego Programu Rozwoju biathlonu (Kościelisko, 25-27.01.2013). Michał Szwast dwukrotnie zwyciężył w kategorii młodzików młodszych, a Dawid Szwast zajął 3 miejsce w sprincie i 2 w biegu pościgowym. Z pozostałych biathlonistów IKN Górnik Iwonicz-Zdrój tuż za podium ukończyli rywalizację Wiktor Penar w biegu sprinterskim i Michał Krzanowski w biegu pościgowym. Obaj startowali w kategorii młodzików. Po drugiej odsłonie "Celuj w Igrzyska" w punktacji zespołowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zajmuje 4 miejsce.
Rafał Penar blisko podium mistrzostw świata