Sukces iwonickiej podstawówki!

Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!

SUKCES IWONICKIEJ PODSTAWÓWKI


Na początku stycznia 2013 roku miało miejsce rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na reportaż z działalności Klasowych Klubów Śniadaniowych w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Było nam niezwykle miło się dowiedzieć, że reportaż klasy 2A ze Szkoły Podstawowej im. ks. A.Podgórskiego w Iwoniczu zatytułowany „Moc śniadania znamyszkolne trudy pokonamy” zajął pierwsze miejsce!

Ale po kolei…

We wrześniu 2012 roku klasy 2A i 2B wraz z wychowawczyniami Anną Prejsnar i Marią Zygmunt  przyłączyły się do II edycji ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia czyli koalicja takich firm jak Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Cel przedsięwzięcia to między innymi propagowanie wśród najmłodszych dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, a dokładniej uświadomienie im istoty spożywania pierwszego śniadania i drugiego śniadania, a także przyczynianie się poprzez edukację do obniżania  poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

Wychowawcy wraz z dziećmi utworzyli Klasowe Kluby Śniadaniowe, które istnieją do dziś. Ich działalność to przede wszystkim dobra zabawa – doświadczenia obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, ćwiczenia w grupach uczące pracy z zespole oraz to, co nasze dzieci polubiły najbardziej – samodzielne wykonywanie zdrowych i smacznych śniadań – kolorowych kanapek, sałatek i szaszłyków owocowych. Reportaże z pracy Klubów zostały przygotowane w formie prezentacji i wysłane na konkurs. W etapie regionalnym – wojewódzkim, w którym decydowali internauci pierwsze miejsce zajął reportaż klasy 2B „Śniadania jemy, więc nie chorujemy”, natomiast reportaż klasy 2A uplasował się na drugim miejscu. I tak dotarliśmy do finału.

Spośród 48 reportaży które znalazły się w Finale Ogólnopolskim Konkursu  jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Partnerstwa dla Zdrowia oraz ambasadorzy Tomek Woźniak i Ola wyłonili zwycięzców:

I miejsce – klasa 2 A ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu, województwo podkarpackie

II miejsce – klasa 2 A z Publicznej sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Suszu, województwo warmińsko-mazurskie

III miejsce – klasa 1 B z Publicznej Szkoły integracyjnej nr 26 w Wałbrzychu, województwo dolnośląskie

Tytuł Laureata I miejsca to wielki sukces dla drugoklasistów, tym bardziej, że w programie brało udział aż 4690 szkół podstawowych z całej Polski.

Jedną z nagród będzie spotkanie z ambasadorem programu, znanym kucharzem – Tomkiem Woźniakiem, który przeprowadzi w naszej szkole warsztaty kulinarne. Dzieci już nie mogą się doczekać, zresztą wiemy dlaczego… Patrząc na ich zaangażowanie w działalność Klubu Śniadaniowego widzimy w nich duży potencjał. Kto wie, może rośnie nam nowe pokolenie kucharzy, kreatorów smaku na miarę Magdy Gessler, Pascala Brodnickiego czy nawet Gordona Ramsey’a.

                                                                        wychowawca kl II a Anna Prejsnar


Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!

Powiększ litery
Zmień kontrast