Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Sukces iwonickiej podstawówki!

Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!

SUKCES IWONICKIEJ PODSTAWÓWKI


Na początku stycznia 2013 roku miało miejsce rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na reportaż z działalności Klasowych Klubów Śniadaniowych w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Było nam niezwykle miło się dowiedzieć, że reportaż klasy 2A ze Szkoły Podstawowej im. ks. A.Podgórskiego w Iwoniczu zatytułowany „Moc śniadania znamyszkolne trudy pokonamy” zajął pierwsze miejsce!

Ale po kolei…

We wrześniu 2012 roku klasy 2A i 2B wraz z wychowawczyniami Anną Prejsnar i Marią Zygmunt  przyłączyły się do II edycji ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia czyli koalicja takich firm jak Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Cel przedsięwzięcia to między innymi propagowanie wśród najmłodszych dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, a dokładniej uświadomienie im istoty spożywania pierwszego śniadania i drugiego śniadania, a także przyczynianie się poprzez edukację do obniżania  poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

Wychowawcy wraz z dziećmi utworzyli Klasowe Kluby Śniadaniowe, które istnieją do dziś. Ich działalność to przede wszystkim dobra zabawa – doświadczenia obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, ćwiczenia w grupach uczące pracy z zespole oraz to, co nasze dzieci polubiły najbardziej – samodzielne wykonywanie zdrowych i smacznych śniadań – kolorowych kanapek, sałatek i szaszłyków owocowych. Reportaże z pracy Klubów zostały przygotowane w formie prezentacji i wysłane na konkurs. W etapie regionalnym – wojewódzkim, w którym decydowali internauci pierwsze miejsce zajął reportaż klasy 2B „Śniadania jemy, więc nie chorujemy”, natomiast reportaż klasy 2A uplasował się na drugim miejscu. I tak dotarliśmy do finału.

Spośród 48 reportaży które znalazły się w Finale Ogólnopolskim Konkursu  jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Partnerstwa dla Zdrowia oraz ambasadorzy Tomek Woźniak i Ola wyłonili zwycięzców:

I miejsce – klasa 2 A ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu, województwo podkarpackie

II miejsce – klasa 2 A z Publicznej sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Suszu, województwo warmińsko-mazurskie

III miejsce – klasa 1 B z Publicznej Szkoły integracyjnej nr 26 w Wałbrzychu, województwo dolnośląskie

Tytuł Laureata I miejsca to wielki sukces dla drugoklasistów, tym bardziej, że w programie brało udział aż 4690 szkół podstawowych z całej Polski.

Jedną z nagród będzie spotkanie z ambasadorem programu, znanym kucharzem – Tomkiem Woźniakiem, który przeprowadzi w naszej szkole warsztaty kulinarne. Dzieci już nie mogą się doczekać, zresztą wiemy dlaczego… Patrząc na ich zaangażowanie w działalność Klubu Śniadaniowego widzimy w nich duży potencjał. Kto wie, może rośnie nam nowe pokolenie kucharzy, kreatorów smaku na miarę Magdy Gessler, Pascala Brodnickiego czy nawet Gordona Ramsey’a.

                                                                        wychowawca kl II a Anna Prejsnar


Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!
Sukces iwonickiej podstawówki!