Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wyniki IX Biegu „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”

Wyniki IX Biegu „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”
Wyniki IX Biegu „Szlakiem Partyzantów z  Lubatowej”

IX Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”

Link do galerii

W niedzielę 22 lipca odbył się IX Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej” imprezą towarzyszącą były biegi dla dzieci i młodzieży.
Celem zawodów sportowych było uczczenie Pamięci Zamordowanych Partyzantów w Lesie Grabińskim oraz popularyzacja sportu jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu.
Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Iwonicz Zdrój – Paweł Pernal.
Zawodnicy startowali w pięciu grupach wiekowych:
I/ uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 na dystansie 1 km
II/ uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 na dystansie 1 km
III/ uczniowie gimnazjów publicznych na dystansie 2,5 km
IV/ „grupa otwarta” od 16 do 30 roku życia na dystansie 8 km
V/ „grupa otwarta” od 31 do 40 roku życia na dystansie 8 km
VI/ „grupa otwarta” powyżej 41 roku życia na dystansie 8 km

Start zawodników do biegu w grupie otwartej odbył się przy pomniku w Lesie Grabińskim skąd trasa biegu prowadziła lasem a potem polną drogą do drogi powiatowej w Lubatówce (około 1,5 km). Od Lubatówki do mety bieg odbywał się po drodze asfaltowej (około 6,5 km). Start do biegu gimnazjalistów odbył się przy Krzyżu Walecznych, który znajduje się na oczątku miejscowości Lubatowa.

Meta zawodów zlokalizowana była przy pomniku wybudowanym ku czci pomordowanych w Lesie Grabińskim, jak i poległych w czasie II wojny światowej. Po biegu został złożony hołd pomordowanym i nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Najlepszy czas biegu w grupie otwartej uzyskał Bogdan Dziuba reprezentujący klub SKB Stalowa Wola pokonując trasę w czasie 22 min 36 s (nowy rekord trasy), natomiast wśród kobiet Iwona Sulowska z LUKS Burza Rogi uzyskując czas 29 min 08 s.

Mimo niesprzyjającej pogody w biegu uczestniczyło łącznie 104 zawodników z miejscowości: Lubatowa, Lubatówka, Rogi, Krosno, Jasło, Krościenko Wyżne, Sanok, Lesko, Iwonicz, Iwonicz-Zdrój, Wrocanka, Stalowa Wola, Klimkówka, Bochna, Zboiska, Równe, Toruń, Szewna, Tarnów, Gorlice, Potok, Rudnik, Korczyna, Jedlicze, Zręcin, Jasionka, Jstkowice, Kopytowa, Iwla i wielu innych miejscowości.
W każdej kategorii wiekowej, za zajęcie pierwszych trzech miejsc, zawodnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzca każdej kategorii wiekowej otrzymał zegarek ufundowany przez firmę TIMEX. Najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi wręczono pamiątkowe puchary i nagrody. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano cenne nagrody rzeczowe między innymi nawigację, rower, DVD. Miejmy nadzieję, że bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej’, upamiętniający bohaterów II wojny światowej, stanie się jeszcze bardziej popularny, tak wśród mieszkańców, jak i zawodników z całej Polski.

Organizatorzy:
Towarzystwo Miłośników Lubatowej, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lubatowej, UKS „Partyzant”, GOK Iwonicz Zdrój, OSP Lubatowa, OSP Lubatówka.

Sponsorzy:
TIMEX, Pizzeria Pasja z Lubatowej, LGD „Kraina Nafty”, Uzdrowisko Iwonicz S A., PGNiG S A., Karpacka Spółka Gazownictwa, Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział Miejsce Piastowe, PZU, Huta Szkła „Sabina” z Rymanowa, Huta Szkła Stella z Lubatowej.

Słowa podziękowania należą się wszystkim sponsorom i organizatorom IX biegu, Paniom za przygotowanie poczęstunku dla uczestników biegu, strażakom z OSP Lubatówka i Lubatowa za zabezpieczenie trasy, firmie Trans Bis za przewóz autobusem zawodników na start, Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie, członkom UKS-u i Towarzystwa Miłośników Lubatowej za organizacje i przygotowanie trasy biegu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji IX biegu „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”.

Wszystkim uczestnikom biegu składamy serdeczne podziękowania oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy na X edycje biegu

Stanisław Zając
Prezes
Towarzystwa Miłośników Lubatowej
Wyniki IX Biegu