Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój

Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój
Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój

Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum już po raz czwarty organizuje Ogólnoświatową Akcję „Pola Nadziei, której celem jest zbieranie funduszy na Krośnieńskie Hospicjum Caritas im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty. Do akcji przystąpiła także Gmina Iwonicz-Zdrój. Do udziału zachęciliśmy wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja, oraz przedszkola z terenu gminy, a także niektóre szkoły ponadgimnazjalne. Na potrzeby realizacji akcji zakupiono niezbędne materiały, z których dzieci, przy pomocy swoich nauczycieli wykonały kwiaty dla ofiarodawców.
Każdy, komu nie jest obojętne cierpienie drugiego człowieka, może wrzucić choćby grosik, aby wesprzeć osoby dotknięte chorobą. Akcja rozpocznie się 1 kwietnia 2012 r w Niedzielę Palmową. Wolontariuszy będzie można zobaczyć na ulicach oraz przy kościołach. Dzieci wraz z opiekunami będą rozdawać żonkile, aby otrzymać jakąś symboliczną kwotę.

„Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja, która narodziła się w Edynburgu w 1957 roku. Jej celem jest wsparcie osób cierpiących na choroby nowotworowe. W dniu 6 października – Światowym Dniu Opieki Hospicyjnej – tysiące ludzi na całym świecie sadzi przed urzędami, szpitalami, szkołami, na skwerach i w parkach żonkile – symbole życia i nadziei. Na wiosnę odbywa się szeroko zakrojona akcja polegająca na zbieraniu funduszy dla lokalnych hospicjów. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol.

Od kilkunastu lat akcja ta prowadzona jest w Polsce. Jej prekursorem w naszym kraju jest krakowskie hospicjum im. Św. Łazarza, którą prowadzi pod patronatem JE Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego. Symbolem akcji jest żonkil, gdyż jego kolor kojarzy się nadzieją. Cel akcji polega zbieraniu funduszy dla hospicjów, jak również pomaganie ludziom cierpiącym i potrzebującym, którzy oczekują na naszą pomoc.

Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój