Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Srebrne biathlonistki Górnika Iwonicz-Zdrój !!!

Srebrne biathlonistki Górnika Iwonicz-Zdrój !!!
Srebrne biathlonistki Górnika Iwonicz-Zdrój !!!

Dwa srebrne medale wywalczyły młode biathlonistki IKN Górnik Iwonicz-Zdrój podczas Centralnych Zawodów Młodzików w Kościelisku (zawody rangi Mistrzostw Polski Młodzików). Pierwsze "srebro" w biegu sprinterskim na 4,5 km zdobyła Julita Zając. Ta sama zawodniczka w biegu indywidualny na 6 km ukończyła zmagania tuż za podium. Na drugim stopniu podium w biegu 3×4,5 km stanęła sztafeta "Górnika" występująca w składzie: Julita Zając, Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń. Ich klubowi koledzy: Michał Krzanowski, Patryk Jakieła i Bartłomiej Kasprzycki zajęli 4 miejsce w sztafecie 3×6 km.
Przy tych zawodach rywalizowano również w pozostałych kategoriach wiekowych w Pucharze Polski. W grupie juniorów młodszych w biegu indywidualnym na 12,5 km bezkonkurencyjny okazał się Rafał Penar, a Dawid Szwast zajął 3 miejsce w "sprincie" na 7,5 km. obaj biathloniści to reprezentanci IKN Górnik Iwonicz-Zdrój/SMS Zakopane.
Impreza ta była Finałem Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu "Celuj w Igrzyska 2012". W klasyfikacji generalnej juniorów młodszych na najniższym stopniu podium stanął Rafał Penar, a Dawid Szwast został sklasyfikowany na 5 pozycji. Również 5 miejsce przypadło dla Julity Zając w młodziczkach. W rywalizacji klubów IKN Górnik Iwonicz-Zdrój ukończył zmagania na wysokim 4 miejscu.
Srebrne biathlonistki Górnika Iwonicz-Zdrój !!!