Mistrzowie Województwa w biegach narciarskich

23 lutego 2012r. na trasie biegowej „Pod Żukowem” w Ustianowej Górnej k/ Ustrzyk Dolnych odbywały się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich. W zawodach brała udział rekordowa ilość zawodników – 125 chłopców i 100 dziewcząt z Województwa Podkarpackiego. Najlepsi wśród chłopców okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubatowej. Na dystansie 2,5 km złoty medal wywalczył Michał Szwast, siódme miejsce zajął Dominik Owsiany a ósme Paweł Murdzek. W klasyfikacji drużynowej chłopcy z Lubatowej w składzie: Michał Szwast, Paweł Murdzek, Dominik Owsiany, Paweł Turek i Patryk Rygiel byli bezkonkurencyjni wygrywając z Ustrzykami Dolnymi (2 miejsce) i Ustianową Dolną (3 miejsce). W kategorii dziewcząt w biegu indywidualnym najwyżej sklasyfikowana została Aleksandra Zima (13 miejsce). Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Lubatowej zajęła czwarte miejsce.
Dzień wcześniej na tych samych trasach i dystansach rywalizowano w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady. Gimnazjaliści z Lubatowej przywieźli z tej imprezy 3 brązowe medale. W kategorii dziewcząt Julita Zając zajęła 3 miejsce. Kolejne 2 brązowe krążki wywalczyła drużyna chłopców (Patryk Jakieła, Jerzy Krzanowski, Bartłomiej Kasprzycki, Michał Krzanowski i Marcin Zygmunt) i drużyna dziewcząt (Julita Zając, Klaudia Cichoń, Kamila Cichoń, Łucja Łacek i Sabina Krzanowska).