Złote siostry Cichoń

W zakończonych Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim (Duszniki Zdrój, 23-26.06.2018) bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki IKN Górnik Iwonicz-Zdrój bliźniaczki Kamila i Klaudia Cichoń, które zdominowały rywalizację wśród juniorek. W pierwszym dniu zawodów w biegach indywidualnych Mistrzynią Polski juniorek została Kamila Cichoń, która została sklasyfikowana na 5 miejscu w gronie seniorek. To samo miejsce zajął jej kolega klubowy Dawid Stanisz w kategorii juniorów młodszych.

W drugim dniu zmagań „złoto” wśród juniorek wywalczyła bezbłędna na strzelnicy Klaudia Cichoń, „srebro” dla jej siostry Kamili. Do pełni szczęścia zabrakło tylko medalu w gronie seniorek gdzie siostry sklasyfikowane zostały na miejscach 4 i 5. Dawid Stanisz w swojej kategorii wiekowej zajął 6 miejsce. W ostatnim trzecim dniu biathlonowej rywalizacji rozegrano biegi ze startu wspólnego i sztafety. W juniorkach po swój drugi złoty medal sięgnęła Kamila Cichoń (4 miejsce w gronie seniorek). W biegu seniorów wystąpił junior młodszy Dawid Stanisz, który zajął bardzo dobre 7 miejsce. Do czterech medali sióstr Cichoń o piąty medal dla naszych biathlonistów postarała się sztafeta juniorów IKN Górnik. Drużyna w składzie: Michał Krzanowski, Patryk Jakieła i Jerzy Krzanowski zdobyła „brąz”.