Biathloniści na piątkę !!!

Z pięcioma medalami wrócili zawodnicy IKN „Górnik” Iwonicz-Zdrój z Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które rozegrano w Kościelisku-Kirach (27-30.06.2017). W pierwszym dniu zawodów w biegach indywidualnych siostry Klaudia i Kamila Cichoń zdominowały rywalizację wśród juniorek sięgając odpowiednio po złoty i srebrny medal. Klaudia Cichoń została sklasyfikowana na 6 miejscu w gronie seniorek, Mistrzynią Polski została Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice).

W drugim dniu rywalizacji w biegach sprinterskich najlepiej z naszych biathlonistów zaprezentował się Dawid Stanisz, który został Wicemistrzem Polski w gronie młodzików. Ostatniego dnia zmagań przeprowadzono biegi ze startu wspólnego seniorów i seniorek oraz sztafety w pozostałych kategoriach wiekowych. Dwie sztafety IKN „Górnik” Iwonicz-Zdrój stanęły na najniższym stopniu podium – juniorzy w składzie: Michał Krzanowski, Patryk Jakieła i Jerzy Krzanowski oraz młodziczki młodsze: Julia Murdzek, Daria Deryniowska i Kamila Kania.

O medal dzielnie walczyła sztafeta młodzików (Jakub Jakubczyk, Dawid Stanisz i Paweł Kania), ale ostatecznie ukończyli rywalizację na 4 miejscu. W biegu ze startu wspólnego seniorek Kamila Cichoń zajęła 6 miejsce. Mistrzynią Polski została Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice).

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 września 2017 r. o godz. 18.00 w sali kina Wczasowicz w Iwoniczu-Zdroju,